„Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli właśnie tego potrzebują. I nie mówią im co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy."(Jenifer Weiner).

Z racji Dnia Babci i Dziadka przypadającego na dzień 21 i 22 stycznia, Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK” w niedzielne popołudnie o godzinie 17.00 zorganizował uroczystą Akademię Środowiskową. Na widowni wśród zaproszonych gości oprócz bohaterów wieczoru, zasiadła także Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Marzena Niekraś, która złożyła w imieniu Burmistrza Jacka Waśko najlepsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Życzyła także zdrowia, pomyślności oraz pogody ducha, przypominając wszystkim zgromadzonym na widowni, że Babcia i Dziadek to skarb, który każdy wnuk powinien pielęgnować. Dla najważniejszych gości zebranych na widowni (babć i dziadków) dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka pod okiem Pani Małgorzaty Rutkowskiej przygotowały występ artystyczno-wokalny.Przedszkolaki śpiewały i recytowały wiersze, które tematyką nawiązywały do obchodzonego święta, a wszystko po to aby sprawić radość swoim Dziadkom. Następnie na scenę wkroczyły sekcje taneczne, działające przy DDK „ŻAK”, które popisały się przed Dziadkami swoimi umiejętnościami tanecznymi. Na koniec wystąpił gość specjalny wieczoru -Martyna Oksiak ,wraz z zespołem. Ze sceny popłynęły piosenki z repertuaru znanych polskich gwiazd m. in. Anny Jantar i Andrzeja Zauchy.Na koniec zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek.