Dzień Pączka to impreza, która odbyła się w  Tłusty Czwartek w godzinach popołudniowych w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”.

”Słodką imprezę” w postaci tłustoczwartkowych wypieków- pączków i chruścików, przygotował Zarząd Miejsko-Gminnej Rady Kobiet, Stowarzyszenie Aktywni Dobrzyniacy oraz zespół 55 PLUS. Na stole znalazły się także ciasta i ciasteczka, oraz inne słodkości. Główną atrakcją czwartkowej imprezy był jednak kabaret „Trójka”z Bydgoszczy, który swoimi skeczami wywołał wśród publiczności  salwy śmiechu i gromkich oklasków. Następnie na scenę wkroczył zespół 55 PLUS, wykonując popularne polskie piosenki i przyśpiewki. Po występach artystycznych przybyli goście, a wśród nich Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Marzena Niekraś i Sekretarz Urzędu Ryszard Machnowski mogli degustować  pączki i słodkości. Impreza w DDK „ŻAK”była doskonałą okazją do skosztowania słodkich smakołyków, ale również do świetnej zabawy i oderwania się od codziennych obowiązków.