Dzień Mamy –jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku miało swoją uroczystą oprawę także w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”. W piątek 25 maja o godzinie 17.00 z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Waśko dla naszych kochanych mam zorganizowano Akademię Środowiskową.

Na widowni w roli głównej zasiadły mamy, ale swoją obecnością koncert zaszczycili także Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Krzysztof Głowacki i Sekretarz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Ryszard Machnowski. Akademię otworzył Wiceburmistrz Krzysztof Głowacki który w imieniu Burmistrza Jacka Waśko złożył wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności za troskę, ciepło i mądrość, którą każdego dnia przekazują swoim dzieciom. Następnie krótki występ wokalny zaprezentował Piotr Góralski, który zaśpiewał kilka klasycznych, polskich utworów. Kolejnym punktem imprezy były występy sekcji tanecznej i wokalnej działającej przy DDK ” ŻAK”. Dziewczyny zachęcone obecnością swoich mam wykonały kilka układów choreograficznych. Końcowym akcentem imprezy był piękny występ wokalno-recytatorski, który zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Kubusia Puchatka”, przygotowane pod okiem Pani Małgorzaty Rutkowskiej. Oklaskom, wzruszeniom i uściskom nie było końca .Na koniec imprezy zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.