Z racji Światowego Dnia Inwalidy Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 4 w Dobrzyniu nad Wisłą zorganizował w dniu  18 czerwca uroczyste spotkanie swoich członków z zaproszonymi gośćmi na które przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko, Kierownik MOPS Marzena Niekraś Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” i Biblioteki Publicznej Renata Chęcka a także przedstawiciele Związków i Kół Emerytów, Rencistów i Inwalidów z innych miejscowości.

Uroczystość otworzyła Przewodnicząca Koła nr 4 Pani Teresa Żeberkiewicz, która bardzo serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych. Jednocześnie wyraziła swoje uznanie dla Pana Burmistrza, który wspiera działania Koła nr 4 w Dobrzyniu nad Wisłą. Następnie głos zabrał Burmistrz Jacek Waśko, który złożył wszystkim członkom Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu każdego dnia oraz życzliwości i wyrozumiałości ze strony wszystkich ludzi. „Życzę Państwu, aby nadszedł wreszcie czas , w którym podziały pomiędzy osobami niepełnosprawnymi, a w pełni sprawnymi będą niedostrzegalne”-zakończył Burmistrz, wręczając na ręce Pani Przewodniczącej bukiet kwiatów. Po życzeniach, prezentach i gratulacjach zaproszono wszystkich na poczęstunek i wspólną zabawę.