Wakacje wprawdzie dopiero w połowie, jednak zajęcia wakacyjne w sołectwach niestety  dobiegły końca. Czas spędzony na zabawie i ciekawych zajęciach biegł bardzo szybko. Nadeszła zatem pora podsumowań i wspomnień. Zajęcia świetlicowe zorganizowane przez Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK” i Bibliotekę Publiczną pod patronem Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą odbywały się w następujących sołectwach: Kamienica, Chalin, Mokowo, Grochowalsk, Krojczyn, Glewo, Płomiany, Główczyn i Zbyszewo. Wakacyjne spotkania prowadzone były przez trzy Panie Animatorki, które zorganizowały i przygotowały dzieciom mnóstwo  zajęć. Były i zajęcia plastyczne, podczas których można było malować, wyklejać i tworzyć różnego rodzaju papierowe cuda. Były również zajęcia sportowe, w czasie których dzieci  m.in. grały w piłkę i twistera, skakały na skakance, rzucały lotkami, jeździły na hulajnodze. Gdy pogoda nie sprzyjała dzieci miały do dyspozycji mnóstwo gier planszowych i interaktywnych. Były także konkursy, zawody i wspólne zabawy. Każdego dnia na dzieci czekały także słodkości i napoje. Żadne dziecko, które przyszło na zajęcia na pewno się nie nudziło i spędziło ten wakacyjny lipiec bardzo aktywnie.  Oby wszystkim dzieciom sierpień upłynął tak atrakcyjnie jak lipiec tym, które zapisały się na wakacyjne zajęcia w sołectwach.