Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą została opracowana Koncepcja zagospodarowania nabrzeża rzeki Wisły, którą gmina planuje realizować w najbliższych latach. Ambitna koncepcja zakłada utworzenie kompleksu reprezentacyjno-rekreacyjnego, składającego się z trzech obszarów. Wszystkie obszary połączone są główną ścieżką pieszo-rowerową łączącą istniejący zjazd znajdujący się na wschodzie z istniejącą drogą biegnącą od zachodu, a także z górą zamkową. Ścieżka została także wzbogacona m.in. o pomosty wędkarskie i oświetlenie. Głównym punktem tejże Koncepcji jest utworzenie Przystani Żeglarskiej, rozbudowa portu o możliwość stacjonowania większej ilości jednostek, ale również budowa placu ze sceną plenerową i trybunami, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, boiska do siatkówki plażowej, fontanny czy też basenu zewnętrznego wraz ze strefą relaksacyjną. Realizacja projektu rozpocznie się już w przyszłym roku. Władze Gminy już rozpoczęły starania o dofinansowanie zewnętrzne i wpisanie projektu do strategii rozwoju województwa kujawsko - pomorskiego.

Wystawę wizualizacji Koncepcji zagospodarowania nabrzeża rzeki Wisły można obejrzeć w Urzędzie Miasta i Gminy (I piętro). Zapraszamy serdecznie.