Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” w dniu 12 października o godzinie 12.00 odbyła się krótka uroczystość.  Zainaugurowała ja Pani Beata Balcerowska- pełniąca obowiązki Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół, która powitała wszystkich gości, w szczególności kadrę pedagogiczną i złożyła im serdeczne życzenia. Głównym  punktem uroczystości było wręczenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko nagród dla nauczycieli za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej. W tym roku dyplom uznania oraz nagrodę pieniężną z rąk Burmistrza Jacka Waśko odebrało pięciu nauczycieli.

„To Państwo tworzycie szczególną atmosferę i sprawiacie, że młodzi ludzie chcą poszerzać horyzonty swojej wiedzy, kształtujecie umysły wychowanków i wywieracie duży wpływ na ich życiowe wybory. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia”-życzył nauczycielom Burmistrz Jacek Waśko. Następnie gości oraz laureatów zaproszono na krótką część artystyczną, przygotowaną przez uczniów ze szkoły Podstawowej z Dyblina. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przy kawie i herbacie.