11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji 10 marca w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Pana Jacka Waśko z sołtysami naszej gminy.

Spotkanie dało możliwość podkreślenia roli sołtysów w naszej gminie i podsumowania ich działalności w minionym 2016 roku. Było także okazją, aby wyrazić uznanie za codzienną pracę, za godne reprezentowanie mieszkańców, za wsłuchanie się w ich potrzeby oraz za wkład w rozwój lokalnych społeczności. Wyrazem uznania było wręczenie przez Pana Burmistrza i Panią wiceburmistrz Marzenę Niekraś dyplomów z podziękowaniem za dotychczasową, pełną poświęcenia i zaangażowania pracę na rzecz swojego sołectwa. Tym samym pan Burmistrz wyraził wdzięczność za troskę o dobro mieszkańców oraz zaangażowanie w pełnieniu misji społecznej. Burmistrz życzył także dalszych sukcesów, satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć i spełnienia w życiu osobistym. Oprócz sołtysów wśród zaproszonych gości znaleźli się także Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jerzy Żurawski, Sekretarz Miasta i Gminy Pan Ryszard Machnowski ,oraz Skarbnik Pani Agnieszka Ziółkowska. Po części oficjalnej Pan Burmistrz zaprosił szacownych gości na poczęstunek.