W dniu 1 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy odbyły się bezpłatne warsztaty z zakładania, prowadzenia i zarządzania własną firmą „Przedsiębiorcą być”.

W szkoleniu mogli wziąć udział wszyscy, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub chcieliby założyć własną firmę. Szkolenie poprowadził pan Michał Górniak z fundacji „Wspierania Przedsiębiorczości” przy współudziale firmy Tax Care i Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. I tak uczestnicy w prosty i przystępny sposób dowiedzieli się jakie są etapy zakładania firmy. Podczas panelu można było się też dowiedzieć o formach finansowania zakładanej firmy, wyborze właściwej formy opodatkowania, o finansach w firmie, czy o możliwościach uzyskania dotacji na prowadzoną działalność. Na koniec spotkania odbył się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli zadawać prowadzącemu dodatkowe pytania. Po spotkaniu zainteresowane osoby mogły także uzyskać poradę prawną, dotyczącą prowadzenia firmy. Spotkanie informacyjno- szkoleniowe miało na celu pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości i wspieranie postaw przedsiębiorczych.