Trzeciego Maja o godzinie 11.30 w Dobrzyniu nad Wisłą rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobie Ks. Leonarda Lipki, który był założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą, dlatego też hołd zmarłemu złożyła delegacja składająca się ze Strażaków. Następnie wszyscy w uroczystym korowodzie, na czele z Komendantem Miejsko-Gminnym ZOSP RP w Dobrzyniu nad Wisłą Stanisławem Sobocińskim, który poprowadził pochód, Panem Burmistrzem Jackiem Waśko i Panią Wiceburmistrz Marzeną Niekraś udali się do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu nad Wisłą, na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków. Przed Mszą Świętą, którą celebrował Ks. Wikariusz Paweł Gniadkowski, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krojczynie przedstawiły krótki występ artystyczno- muzyczny o tematyce patriotycznej. Kilka słów do zgromadzonych wygłosił także Ks. Proboszcz Henryk Lewandowski, poruszając kwestie patriotyzmu i przywiązania do religii chrześcijańskiej. Po Mszy Św. uroczysty orszak złożony z przedstawicieli poszczególnych instytucji w tym szkół i przedszkoli, władz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, Radnych Rady Miejskiej oraz  Strażaków i mieszkańców gminy Dobrzyń nad Wisłą, przemaszerował na Plac Wolności, gdzie poszczególne delegacje na czele z Burmistrzem Jackiem Waśko i panią Wiceburmistrz złożyły kwiaty pod pomnikiem 950-lecia Dobrzynia nad Wisłą Następnie wszyscy przy akompaniamencie orkiestry dętej udali się pod Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, gdzie oficjalne uroczystości z okazji Święta 3 Maja zakończyły się wyprowadzeniem sztandarów. Po uroczystościach Pan Burmistrz zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek do Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK”.