W dniu 7 czerwca w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko- Pomorskiego odbyła się w Toruniu uroczysta Msza Święta dziękczynna i IV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko -Pomorskiego z udziałem przedstawicieli samorządów lokalnych wszystkich szczebli z całego regionu, w którym uczestniczył także Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. W spotkaniu samorządowców, które odbyło się w Ratuszu Starego Miasta, brał udział marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober. Marszałek Całbecki podsumował inwestowanie środków unijnych dostępnych w ramach programów operacyjnych perspektywy 2007- 2013 w województwie kujawsko-pomorskim.Jak podkreślił marszałek to właśnie nasze województwo najefektywniej w Polsce wykorzystało te pieniądze. Udział w tym sukcesie mieli także lokalni włodarze, dlatego burmistrzowie, wójtowie gmin oraz starostowie powiatów otrzymali w ramach podziękowań symboliczne certyfikaty.Certyfikat z „podziękowaniami za owocną współpracę, której efektem jest dynamiczny rozwój województwa” otrzymał także Pan Burmistrz Jacek Waśko. Obchody Święta Województwa odbywały się w dniach 5-11 czerwca. Na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji, w tym rodzinne pikniki, koncerty z udziałem gwiazd i wiele innych ciekawych wydarzeń.

Autor zdjęć: Szymona Zdziebło/ tarangota.pl/ Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego