Z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej 8 maja o godz. 1200 w miejscowości Łagiewniki odbyła się uroczystość upamiętniająca zamordowanych Polaków. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pan Wiceburmistrz Krzysztof Głowacki, Pan Sekretarz Ryszard Machnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski wraz z Radnymi, delegacje Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Mokowa i Chalina, a także delegacje z pocztami sztandarowymi ze Szkół Podstawowych z Chalina i Dobrzynia nad Wisła. Obchody rozpoczęły się krótkim przemówieniem Zastępcy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Chalinie Pana Jana Roberta Brzezińskiego. Głos zabrał również Proboszcz Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Mokowie Ks. Zbigniew Milczarek, który odmówił modlitwę w intencji zamordowanych Polaków.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przez poszczególne delegacje pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych oraz krótkim występem artystycznym o tematyce patriotycznej uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chalinie.