W dniu 25 sierpnia przy sprzyjającej pogodzie odbyły się  I Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Współorganizatorem żeglarskiej imprezy obok dobrzyńskiego magistratu był Płocki Okręgowy Związek Żeglarski. Na start w „dobrzyńskim porcie” zgłosiło się kilkanaście załóg żeglarskich, które rywalizowały ze sobą w dwóch wyścigach na długim dystansie. Po zaciętej walce i niewielką przewagą punktową zwyciężył Klub Żeglarski „Petrochemia” Płock i to właśnie do niego powędrował Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Miejsce drugie zajął Oddział Żeglarski Motorowodny PTTK „Morka” w Płocku. Na miejscu trzecim uplasowało się z kolei kilka załóg, zdobywając jednakową liczbę punktów. Dekoracji zwycięzców i wręczenia nagród w tym pucharu dokonał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko, który był jednocześnie inicjatorem zorganizowania Regat.

Występ zespołu szantowego "Szczury Lądowe" –zakończył emocjonujący dzień zmagań żeglarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.