W ciepły późny piątkowy wieczór do Dobrzynia nad Wisłą przybyło Mobilne Kino Letnie. Pod przysłowiową chmurką na dużym kinowym ekranie można było zobaczyć dwa filmy „Randkę na weselu”i „Najdłuższą podróż. A wszystko to dzięki Panu Burmistrzowi Jackowi Waśko, który był inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia. Przygotowaniem całej imprezy zajął się Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK”, którego Dyrektorem jest Pani Renata Chęcka.Randka na weselu”- to komedia romantyczna, opowiadającą o dwóch braciach, którzy wybierają się na wesele swojej siostry. Jedynym warunkiem jaki muszą spełnić, aby towarzyszyć siostrze w tym ważnym dniu jest znalezienie sobie partnerek z którymi przyjdą na wesele. Bracia poznają dwie dziewczyny, które okazują się szalone i nieprzewidywalne, co w konsekwencji przynosi wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Z kolei „Najdłuższa podróż”- to opowieść o losach dwóch par, które dzielą lata doświadczeń, jednak niespodziewanie ich historie zbiegają się w nieoczekiwanym momencie. Wielbiciele komedii i filmów obyczajowych byli z pewnością zachwyceni. Kino mobilne zawitało do naszego miasta po raz pierwszy, była więc to wspaniała okazja aby piątkowy wieczór spędzić w nieco inny sposób.