Z okazji Dnia Sołtysa, który obchodzony jest 11 marca, w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”,z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Jacka Waśko zorganizowano spotkanie z sołtysami z naszej Gminy. W zastępstwie Burmistrza Gospodarzem spotkania był Sekretarz Miasta i Gminy Ryszard Machnowski, który tytułem wstępu przybliżył zgromadzonym Gościom znaczenie pełnionej przez nich funkcji. A szczególnie w przeszłości było to stanowisko o wielkim prestiżu, wpływach, cieszące się wielkim szacunkiem wśród ludności. To oni rozwiązują problemy lokalnej społeczności i są swoistym łącznikiem między władzą samorządową. Następnie w imieniu Burmistrza Jacka Waśko odczytano życzenia, które wystosował do Sołtysów.Włodarz przede wszystkim podziękował za trud i wysiłek w konsekwentnym realizowaniu planów i zamierzeń na rzecz lokalnej społeczności. Życzył także dużo zadowolenia z wykonywanej pracy, wytrwałości oraz wiele serdeczności i przyjaznych ludzi. Zgromadzeni na sali Sołtysi otrzymali także z rąk Sekretarza Miasta i Gminy imienne podziękowania i słowa uznania za dotychczasową, pełną poświęcenia pracę oraz trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju sołectwa a także widoczne efekty tych działań. Na koniec zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.