Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W niedzielne popołudnie 10 czerwca do Dobrzynia nad Wisłą w odpowiedzi na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko zjechali się miłośnicy aut zabytkowych. Na Placu Wolności wśród zaparkowanych aut można było zobaczyć m.in. Fiaty 125 p, Mercedesy, Lincolna, wojskową amfibię oraz polską Warszawę. Niedzielny zjazd był końcowym akcentem dwudniowej imprezy, która rozpoczęła się dzień wcześniej w miejscowości Krzyżówki. Tam też przybyli właściciele zabytkowych aut aby przed szeroką publicznością zaprezentować swoje „skarby”.

Zlot w Dobrzyniu nad Wisłą rozpoczął się o godzinie 15.00. Zgromadzonych na Placu Wolności właścicieli aut i przybyłych gości przywitał Burmistrz Jacek Waśko, który ogłosił także konkurs na najpiękniejszy i najstarszy pojazd dobrzyńskiego zlotu. Zwycięzców wyłoniono poprzez głosowanie publiczności. Oddać głos mógł każdy dzieci, młodzież i dorośli. I tak najpiękniejszym autem zlotu okazał się Mercedes 219 W 105 z 1956 roku, a najstarszym pojazdem Ford-wojskowa amfibia z 1943 roku. Właściciele zwycięskich samochodów z rąk Burmistrza otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki. Wszyscy, którzy przybyli na zlot ugoszczeni zostali ciepłym żurkiem. Publiczność była zachwycona widokiem  tak starych, a jednocześnie tak pięknych samochodów. Były wspólne rozmowy z właścicielami i mnóstwo zdjęć. Nielicznym udało się także usiąść za kierownicą pojazdu, a nawet uruchomić silnik. Na zakończenie zlotu Burmistrz Jacek Waśko zaprosił właścicieli aut na zlot za rok. Wszyscy bez wyjątku potwierdzili swoją obecność. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z tak wyjątkowymi autami.