We wtorek 12 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Wisła naszym skarbem”. Z roku na rok liczba dzieci biorących udział w konkursach organizowanych przez Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK”, a ogłaszanych z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko znacznie wzrasta. Do konkursu „Wisła naszym skarbem” zgłosiło się aż 60 uczniów zarówno z klas podstawowych jak i gimnazjalnych. Głównym celem konkursu plastycznego było szerzenie wiedzy na temat rzeki Wisły, która przepływa obok naszej „małej ojczyzny” i która jest z naszą gminą nierozerwalnie złączona. Organizatorom konkursu chodziło także aby ukazać bogactwo i różnorodność flory i fauny, a także olbrzymi potencjał turystyczny i gospodarczy rzeki.  Ważną kwestią, którą poruszyć miał konkurs była także ekologia, ochrona przyrody i samej Wisły.

Laureatów konkursu wyłoniła specjalnie powołana Komisja Konkursowa. Najlepsze prace nagrodzone dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami wykonali: Lena Lewandowska, Gabriela Raczkowska, Krzysztof Domeradzki, Aleksandra Raczkowska, Aleksandra Chojnicka, Marta Dąbrowska, Natalia Żak oraz Weronika Pączek i Kaja Kamińska. Wręczenia nagród dla zwycięzców i upominków dla pozostałych uczestników dokonał Burmistrz Jacek Waśko. Dziękując za tak liczne uczestnictwo wyraził swoje uznanie za tak kreatywne i innowacyjne podejście do tematu. Zwrócił również uwagę na wysoką estetykę i dokładność wykonanych prac. Końcowym akcentem imprezy były wspólne zdjęcia na tle wykonanych prac i słodki poczęstunek.